PeKlimPack
PeKlimPack je velký technický modpack pro Minecraft 1.7.10. Původním záměrem bylo vytvořit modpack, který co nejméně mění vzhled světa. Začátečník může tedy s tímto packem hrát Minecraft tak, jak je zvyklý z čisté verze. Svět vypadá na první pohled stejně. Jsou zde navíc sopky, a některé nové kapaliny jako ropa, nebo sewage a v zemi jsou nové rudy, ale nic z toho nekomplikuje hru. Je tedy možné využívat mody postupně, tak jak je nový hráč postupně poznává. K dispozici je i quest kniha, ale žádné questy jsem zatím nevytvořil. Modpack je opravdu velmi velký. Minecraft hlásí, že obsahuje více než 200 modů. Díky tomu také vyžaduje hodně paměti RAM. Nejméně asi 5 GB. Pro hráče, kteří mají pouze 4 GB RAM jsem připravil zmenšenou verzi nazvanou PeKlimPack-4G. Té stačí 4 GB RAM a obsahuje všechny hlavní a důležité mody z velkého PeKlimPacku. Odkaz na její stažení najdete také níže.
Nejjednodušší způsob jak PeKlimPack získat je využít Technic Launcher. Pro ty, kdo si chtějí pack nainstalovat ručně je tu možnost stáhnout si zip a z něj využít složky mods a config. Na FTB launcheru bohužel můj pack není, protože pro zveřejnění modpacku na FTB existují příliš přísné podmínky. Autor musí mít souhlas všech autorů použitých modů a to by znamenalo kontaktovat 200 lidí.
Zmenšená verze packu pro počítače, které mají pouze 4 GB RAM se jmenuje PeKlimPack-4G a najdete ji opět na Technic Launcheru. Pro odborníky, opět možnost stáhnout zip a z něj využít složky mods a config.
Pokud nevíte jak se s mody a modpacky v Minecraftu pracuje mohla by vám pomoci má třídílná série návodů:
Jak si nainstalovat mod nebo modpack 1.
Jak si nainstalovat mod nebo modpack 2.
Jak si nainstalovat mod nebo modpack 3.